Aktualności

XVI Ogólnopolska Konferencja CE pt. „Energetyka od nowa”

Maj 24, 2022, napisany w: Bez kategorii, Konferencje przez

Data: 24 maja 2022 r. od godziny 17:00

Miejsce: Wydarzenie stacjonarne w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66), sala 316 z równoczesną transmisją online

Plan wydarzenia:

17:00 – 19:00 – Powitanie i Panel I: Czy da się żyć bez rosyjskich rurociągów? Strategia energetyczna Europy a uwarunkowania geopolityczne.

19:00 – 19:30 – Przerwa

19:30 – 21:00 – Panel II: Nowy miks energetyczny – jak zapewnić Europie energię na rozwój i chronić jej niezależność?

Rosyjska inwazja na Ukrainę unaoczniła szefom rządów państw członkowskich Unii Europejskiej, ale również nam – zwykłym obywatelom, że transformacja energetyczna nie może być dłużej odkładana „na później”. Dywersyfikacja źródeł energii przestała być kwestią poruszaną jedynie na politycznych debatach i stała się problemem całego społeczeństwa, które bezpośrednio odczuwa skutki uzależnienia od jednego dostawcy między innymi poprzez stale rosnące ceny.

Podczas XVI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy w dzisiejszej rzeczywistości możliwe jest pogodzenie wcześniej ustalonych celów klimatycznych z niezależną i konkurencyjną polityką energetyczną Unii Europejskiej? Czy przekształcenie tak wrażliwej i istotnej polityki jest do urzeczywistnienia w obecnej sytuacji politycznej? Co my, obywatele, możemy zrobić, aby pomóc przemianie i przede wszystkim – skorzystać na niej?

W dyskusji udział wezmą m.in.: Bogdan Góralczyk, Joanna Maćkowiak-Pandera, Jacek Bartosiak, Zofia Wetmańska i Adam Ostolski.

Serdecznie zachęcamy do dyskusji, dzielenia się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami!

« wstecz